B+E - személygépkocsi + nehézpótkocsi


Jelentkezés


Iskolánk teljes körű ’B + E’ kategóriás járművezető-képzést nyújt.
Az autósiskola ügyfeleit a meghirdetett helyszíneken és időpontokban, illetve ügyfélfogadási időben az ügyfélszolgálati irodájában fogadja.

A ’B + E’ kategóriára érvényesített vezetői engedéllyel a következő járművek vezethetők:

  • „B” kategóriába tartozó vontató jármű és pótkocsi vagy félpótkocsi olyan szerelvénye, amelyben a pótkocsi vagy félpótkocsi megengedett legnagyobb össztömege a 3500 kg-ot nem haladja meg.
A tanulóval kötött szerződésben megjelölt első befizetési részletet a jelentkezési lap kitöltésekor kell teljesíteni. A tanfolyamokra jelentkezés feltételei a 326/2011. (XII.28.) Kormányrendelet alapján:

Tanfolyamra jelentkezés feltételei:

  • érvényes személyazonosító okmány és lakcímkártya,
  • B kategóriás vezetői engedély,
  • általános iskolai bizonyítvány,
  • 17 év 6 hónapos életkor betöltése.

 Tanfolyamra való felvétel módja:

  • az írásos tájékoztató megismerése,
  • nyilatkozik az alapfokú iskolai végzettség meglétéről,
  • a jelentkezési lap kitöltése és átadása a képzőszerv képviselőjének,
  • felnőttképzési szerződés megkötése (18 évesnél fiatalabb jelentkező esetén az Autósiskolával kötött szerződést a szülővel, a törvényes képviselővel is alá kell íratni),
  • a képzőszerv ellenőrzi, hogy a jelentkező megfelel az előírt beiskolázási feltételeknek,
  • a tandíj és vizsgadíj befizetése,
  • a 326/2011 (XII.28.) Kormányrendelet, valamint az okmány kiadás feltételének megfelel,
  • közlekedésbiztonsági szempontból alkalmas.

Elméleti vizsgára bocsátható, aki:

  • a tanfolyam elméleti részét igazoltan elvégezte,
  • orvosi alkalmassági vélemény: I. csoport a háziorvostól,
  • a 17 év 9 hónap életkort betöltötte,
  • a vizsgadíjat befizette,
  • a tanfolyam megkezdésétől számított, kevesebb, mint 9 hónap telt el.

Forgalmi vizsgára bocsátható, aki:

  • 18. életévét betöltötte,
  • az elméleti vizsgatárgyakból sikeresen vizsgázott vagy a vizsgakötelezettség alól mentesült,
  • a gyakorlati vezetés oktatás díját befizette,
  • a gyakorlati forgalmi órákat és menettávolságot levezette, melyet a képzőszerv vezetési kartonon igazol,
  • a vizsgadíjakat befizette,
  • megfelel a külön jogszabályban meghatározott egészségügyi és pályaalkalmassági, valamint - írásbeli nyilatkozata alapján - közlekedésbiztonsági feltételeknek.

A vizsgákat az első sikeres elméleti vizsga után 2 éven belül be kell fejezni.

Elvégzendő tantárgyak:                                              Kötelező óraszámok:

  • Közlekedési alapismeretek (KRESZ)                             5 óra
  • Járművezetés elmélete                                                3 óra
  • Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek                           3 óra
  • Munkavédelem, tűzvédelem, szállítás                           3 óra
  • Alapoktatás - rutin                                                        3 óra
  • Városi vezetés                                                              4 óra
  • Országúti vezetés                                                         4 óra

Gyakorlati vizsga: 1 tanóra / vizsgaalkalom Elmélet: az összes óraszám minimálisan 18 óra Gyakorlat: 11 óra + 1 óra gyakorlati vizsga Kötelező menettávolság: 220 km.

Az elméleti tanfolyamot tantermi képzés keretében és távoktatás (e-learning) formájában is el lehet végezni.
E-learning képzés esetén a 24/2005. (IV.21.) GKM rendelet 16. melléklet II. bekezdés az irányadó. Az e-learning képzés egy a Nemzeti Közlekedési Hatóság által elfogadott és jóváhagyott zárt rendszerű távoktatási képzési forma.
E-learning tanfolyam esetén a tananyaghoz való hozzáférés ideje 75 óra, mely a képzés megkezdésétől számítva 180 napon keresztül érhető el. Amennyiben az alaphozzáférés ideje alatt  nem  sikerül  elvégezni  a  tanfolyamot,  póthozzáférés  (pótóra)  vásárolható.

Gyakorlati képzés:

A vezetési gyakorlat tantárgyat szakoktatói felügyelet mellett lehet gyakorolni. A hallgatót a gyakorlati oktató telefonon vagy személyesen keresi fel, és egyezteti az első vezetés időpontját.
Gyakorlásra a tanuló nevére a képző szerv által a „Bizonylati Albumban” meghatározott módon kiállított, a képzőszerv által hitelesített vezetési karton jogosít.


A vezetési gyakorlat tantárgy oktatása akkor minősül a közúti közlekedés szabályairól szóló rendelet szerinti oktatásnak, ha a vezetési kartont a szakoktató a „Bizonylati Album”-ban előírt szabályok szerint kitöltötte és a tanuló az egyes gyakorlati órák megkezdésekor és befejezésekor – a gyakorlati foglalkozás kezdete és befejezése pontos idejének feljegyzése mellett – saját kezűleg aláírta.
A járművezetési gyakorlat oktatása során – a kétkerekű járművek vezetésének oktatását kivéve – egy oktató egyidejűleg csak egy tanuló oktatását végezheti.
A vezetési gyakorlat oktatása során – a járműben kialakított ülőhelyek számának megfelelően – a tanuló, szakoktató, tolmács, szakfelügyelő és az ellenőrzésre jogosult személyek, a képzés ellenőrzésének akadályozása nélkül az iskolavezető, szakoktató jelölt, a tanuló hozzájárulásával egy másik megfigyelő tanuló tartózkodhat.
A jármű biztonsági ellenőrzésére, technikai kezelésére, valamint a manőverezési feladatok elsajátítására irányuló alapoktatást közúti forgalomtól elzárt gyakorló pályán kell végezni. Pedagógiai és módszertani szempontok alapján azonban a jármű technikai kezelésének oktatása részben – a szakoktató által elfogadhatónak tekintett forgalmi körülmények mellett – a közúti forgalomban is történhet.

A járművezetési gyakorlati óra időtartama: 50 perc.

Járműhasználat:
A gyakorlati oktatásnál igénybe vehető gépjármú típus: Opel Zafira + kéttengelyes utánfutó

Alapoktatás során a járműszerelvény biztonsági ellenőrzését, üzemeltetését, a járműszerelvény feletti uralmat és a járműszerelvény vezetésének mechanizmusát sajátítják el a tanulók. A járműszerelvény főbb részeinek bemutatásához és a biztonsági ellenőrzés elvégzéséhez a járműkezelési útmutatóban meghatározottakat kell alapul venni.
A vezetési gyakorlat tantárgy feladatainak teljesítése abban az esetben igazolható, ha a tanuló a tantervi óraszámnak megfelelő időtartamot ténylegesen járművezetéssel töltötte.

A vizsga időtartama 30 perc, melyből 25 perc a feladatok végrehajtására biztosított idő.
Főoktatás: a forgalmi feladatok oktatására irányul és csak sikeres rutin vizsga után kezdhető meg.
A forgalmi vezetés vizsga időtartama 50 perc, melyből a vizsgázónak a közúti forgalomban járművet vezetnie 40 percen keresztül kell.
Az alapoktatás és a főoktatás előzetesen egyeztetett időpontban, alkalmanként 2 tanórás elfoglaltságot jelent.

A hiányzás pótlásának módja:

A Tanuló számára a képzési rész elvégzése akkor igazolható, ha az egyes tantárgyak tanteremben történő elméleti oktatására vonatkozó kötelező óraszám 10%-nál kevesebbet hiányzott. Az óraszámok 10%-nál kevesebb hiányzást önálló felkészüléssel is lehet pótolni.


Ettől magasabb óraszámú hiányzás esetén a Tanulónak – azon témakörből, melyeken nem vett részt – pótfoglalkozáson kell részt venni.

Ha a betervezett gyakorlati tanóra, vagy annak egy része nem a tanuló hibájából marad el, akkor a tanóra áthelyezésével a tanulót más időpontban kárpótolni kell. Amennyiben a hallgató betegsége, halaszthatatlan egyéb elfoglaltsága miatt előre láthatólag nem tud részt venni a vezetési órán, úgy azt közvetlenül az oktatónak jelezze legalább 48 órával a vezetési óra előtt. A késve, vagy egyáltalán be nem jelentett hiányzás esetén az oktató a helyszínen várakozik a foglalkozási óra kezdetétől számított 20 percig, utána eltávozhat. Ebben az esetben az elmaradt óra díját a tanuló köteles megfizetni.
A vizsgára bocsátás feltétele a „BE” kombinált kategóriás tanfolyam valamennyi elméleti vizsgatárgyának sikeres teljesítése, valamint a „BE” kombinált kategóriás tanfolyam vezetési gyakorlat tantárgyából a rutin vizsgára felkészítő vezetésre előírt minimális óraszám igazolt elvégzése.

Az elméleti (KRESZ) vizsga:

A közúti járművezetők vizsgáztatását a közlekedési hatóság végzi. A vizsgát a közlekedési hatóság szervezi. A vizsgák helyét és időpontját is a közlekedési hatóság jelöli ki. A vizsgatárgyra vonatkozó vizsgakötelezettség teljesítése alól felmentést – kérelemre – megfelelő képesítés, végzettség esetén a közlekedési hatóság ad.
A vizsga a vizsgázók személyazonosságának megállapítását követően kezdhető meg.
Az elméleti vizsgán a vizsgahelyiségben csak a vizsgázók, vizsgabiztosok, vizsgarendező, a vizsgáztatást ellenőrző személyek, a vizsgabiztos jelöltek és szükség esetén a tolmács tartózkodhatnak.

Az elméleti vizsgák esetén a vizsgabiztos tájékoztatásának megkezdése után érkező vizsgázó a vizsgán nem vehet részt.

A vizsgabiztos a vizsgajegyzőkönyv és a személyazonosító igazolvány adatai alapján egyezteti és ellenőrzi a vizsgázó személyazonosságát. Személyazonosító igazolvány hiányában el kell fogadni az útlevelet vagy a kártya formátumú vezetői engedélyt. Szembenéző fényképet (arcképet) nem tartalmazó vagy lejárt érvényességű igazolvány a személyazonosság igazolására nem használható.

A vezetői engedéllyel rendelkező vizsgázónak a vezetői engedélyét a vizsgán minden esetben be kell mutatnia, ennek hiányában a vizsga nem tartható meg.

Csak meglévő és érvényes vezetői engedélyének bemutatásával tehet vizsgát a vizsgázó abban az esetben, ha a vizsga letételéhez az előírt feltételként meghatározott kategória meglétét kell igazolnia.
A vizsga alóli felmentést, valamint indokolt esetben a szóbeli vizsgát a közlekedési hatóság határozattal és a jelentkezési lapon tett bejegyzéssel engedélyezi.

A gyakorlati vizsga:

A forgalmi vizsgán a vizsgajárműben egy vizsgázó és szakoktató, valamint – a járműben kialakított ülőhelyek számának megfelelően – a vizsgabiztos(ok), vizsgáztatást ellenőrző személy(ek) és a vizsgabiztos jelölt tartózkodhat.
A vizsgázónak a gyakorlati vizsgán igazolnia kell a személyazonosságát, át kell adnia a vizsgabiztosnak a meglévő vezetői engedélyét.


A vizsga felfüggesztése és érvénytelenítése:

Nem tartható meg a vizsga, illetve nem folytatható, ha a vizsgáztatás feltételei nem biztosítottak és emiatt a vizsgázó teljesítménye objektív módon nem értékelhető. Ebben az esetben vagy a vizsgáztatás szabályainak megsértése esetén a vizsgabiztos köteles a vizsgát felfüggeszteni.

A tanuló jogai:

  • színvonalas oktatás igénybevétele,
  • a szerződés 1 példányának való átvétele,
  • 48 órával a megbeszélt időpont előtt lemondani a gyakorlati vezetést,
  • kezdeményezheti a szerződés felbontását,
  • a szerződés szerint nem teljesített díjakat visszaigényelheti,
  • más oktatóhoz, illetve képzőszervhez történő átjelentkezése,
  • panaszának az iskolavezető felé történő jelzése, annak kivizsgálása.

A tanuló kötelezettségei:

  • a tanfolyam és vizsgadíjak előre befizetése,
  • a foglalkozásokon időben megjelenni,
  • az oktató által a képzés során támasztott követelményeknek legjobb tudása szerint megfelelni,
  • szándékos károkozás esetén a kár megtérítése a képző felé,
  • a 24/2005.(IV.21.) GKM rendelet és módosításai szerint a képzési és vizsgáztatási rendeletnek megfelelni,
  • mulasztásait, hiányosságait pótolni,
  • a balesetvédelmi előírásokat betartani,
  • az oktatás rendjéhez alkalmazkodni.

A képzőszerv jogai:

  • a befizetett elméleti és gyakorlati órák teljesítése,
  • a tanfolyam díjának megváltoztatása,
  • kellő indok esetén az írásos szerződés felbontása,
  • a mindenkori érvényben lévő képzési rendeletek érvényesítése.

A képzőszerv kötelezettségei:

  • a képzést az írásos tájékoztatóban és szerződésben foglaltak alapján végezni,
  • a tanuló kérésére gyakorlati oktatót váltani,
  • tanuló áthelyező kiadása (a meghatározott adminisztrációs díj megfizetését követően),
  • képzés ellenőrzése.

 

Tanuló áthelyezése másik képzőszervhez:

  • a tanuló kérésére képzési igazolást állítunk ki, melyen a képzőszerv hivatalosan igazolja, a tanulóra vonatkozó addig teljesített óraszámokat,

Az Autósiskola az ügyintézés lefolytatásáért adminisztrációs költséget számol fel, melynek összege 10.000 Ft.


Oktatás helyszíne:

  • Elméleti oktatás: 4400 Nyíregyháza, Arany János utca 7. 1/102.
  • Gyakorlati oktatás (járműkezelés): 4400 Nyíregyháza, Törzs u. 108. (KAV VIZSGACENTRUM)
  • Forgalmi oktatás: Nyíregyháza és körzete

Magyarországon kiállított bizonyítványok, oklevelek esetén:

A nyolcadik évfolyam sikeres elvégzéséről kiállított bizonyítvány – iskolatípustól függetlenül – alapfokú iskolai végzettséget tanúsít. Ezen kívül elfogadható minden olyan hitelesen kiállított bizonyítvány, amely igazolja a nyolcadik évfolyam sikeres elvégzését.

Vezetői engedély kiadása:

A sikeres forgalmi vizsgát követő munkanapon forduljon az okmányirodához vagy a kormányablakhoz.
Tanulóink a képzés folyamatával kapcsolatos javaslataikat, észrevételeiket elsősorban az oktatónak jelezzék.
Amennyiben az oktató nem tud megnyugtató megoldást ajánlani, úgy az iskolavezetőtől kérjék problémájuk megoldását telefonon, írásban, illetve személyesen.

Engedélyező hatóság:

Építési és Közlekedési Minisztérium Közúti Gépjármű-Közlekedési Hatósági Főosztály 1054 Budapest, Alkotmány utca 5. E-mail: info@ekm.gov.hu

A képzés felügyeletét ellátó szerv:

KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Kft.
KAV Kelet-Magyarországi Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési Főosztály Szabolcs-Szatmár- Bereg Vármegyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztály
H-4400 Nyíregyháza, Törzs u. 108. Te.: +36 42 596 166 Fax.:+ 36 42 596 167 e-mail:
szabolcs@kavk.hu


Vállalási feltételek

KRISZTA AUTÓSISKOLA KFT.

Iskolavezető: Sebők Krisztina             Tel: +36-20/39-29-929
E-mail:  krisztaautosiskola@gmail.com

Web: www.krisztaautosiskola.hu

Cég formája: társas vállalkozás
Képzési engedély száma: KÖFÁT/298-1/2025/KGHF Felnőttképző nyilvántartásba vételi száma: B/2022/000819 Cégjegyzékszám: 15-09-090037
Adószám: 27860120-1-15
Statisztikai számjel: 27860120-8553-113 15
Székhely: 4400 Nyíregyháza, Ibolya utca 24-26. F/2.
Az elméleti oktatás helyszíne: 4400 Nyíregyháza, Arany János utca 7. 1/102.

Ügyfélfogadás rendje:

Iroda: 4400 Nyíregyháza, Arany János utca 7. 1/102. Időpontok:
Hétfő - Csütörtök: 08:00 – 10:00 Tel.: +36-20/39-29-929
Tájékoztatást adhat még az Iskolavezető és a KRISZTA AUTÓSISKOLA KFT. szakoktatója.

Sebők Krisztina
iskolavezető